Nr. crtDenumireDocument
Organizarea reţelei școlare a unităţilor de învăţământ preuniversitar de stat din U.A.T. Oraş Ianca, pentru anul şcolar 2024-2025.
Persoanele interesate pot formula propuneri în scris până la până la data 25 ianuarie 2024, orele 10:00, la secretarul general din cadrul Primăriei Orașului Ianca.
Propunere Buget 2023
1.-Sinteza bugetului local pe anul 2023, supusă acum dezbaterii publice, nu conține suma alocată de la bugetul de stat pentru cheltuielile materiale ale învățământului din UAT Oraș Ianca, acestea urmând a fi date publicității după publicarea Hotărârii Guvernului de repartizare a acestora.
2.-Primarul orașului Ianca organizează o dezbatere publică la sediul instituției, pe marginea bugetului local, pe data de 30 ianuarie 2023, ora 10, la care se așteaptă sugestii, opinii, propuneri care să fie ulterior supuse atenției Consiliului Local în ședința de aprobare a bugetului local din data de 31 ianuarie 2023.
Document
Primarul orașului Ianca, județul Brăila, pune în dezbatere publică Proiectul de Hotărâre privind stabilirea impozitelor și taxelor locale, care vor fi aplicabile de la data de 1 ianuarie 2019, cu excepția unor taxe locale speciale, actualizate și cu aplicare de la data de 1 mai 2018.
Cu precizarea că sunt propuse modificări neesențiale față de impozitele și taxele locale din anii 2016, 2017 și 2018, persoanele interesate pot formula propuneri în scris până la până la data 23 aprilie 2018, ora 10,00, la sediul Primăriei orașului Ianca