Nr. crtDenumireDocument
1Propunere Buget 2023
1.-Sinteza bugetului local pe anul 2023, supus─â acum dezbaterii publice, nu con╚Ťine suma alocat─â de la bugetul de stat pentru cheltuielile materiale ale ├«nv─â╚Ť─âm├óntului din UAT Ora╚Ö Ianca, acestea urm├ónd a fi date publicit─â╚Ťii dup─â publicarea Hot─âr├órii Guvernului de repartizare a acestora.
2.-Primarul ora╚Öului Ianca organizeaz─â o dezbatere public─â la sediul institu╚Ťiei, pe marginea bugetului local, pe data de 30 ianuarie 2023, ora 10, la care se a╚Öteapt─â sugestii, opinii, propuneri care s─â fie ulterior supuse aten╚Ťiei Consiliului Local ├«n ╚Öedin╚Ťa de aprobare a bugetului local din data de 31 ianuarie 2023.
Document
2Primarul ora╚Öului Ianca, jude╚Ťul Br─âila, pune ├«n dezbatere public─â Proiectul de Hot─âr├óre privind stabilirea impozitelor ╚Öi taxelor locale, care vor fi aplicabile de la data de 1 ianuarie 2019, cu excep╚Ťia unor taxe locale speciale, actualizate ╚Öi cu aplicare de la data de 1 mai 2018.
Cu precizarea c─â sunt propuse modific─âri neesen╚Ťiale fa╚Ť─â de impozitele ╚Öi taxele locale din anii 2016, 2017 ╚Öi 2018, persoanele interesate pot formula propuneri ├«n scris p├ón─â la p├ón─â la data 23 aprilie 2018, ora 10,00, la sediul Prim─âriei ora╚Öului Ianca
Document